Náleží mi odstupné v případě, kdy se vracím po skončení rodičovské dovolené do zaměstnání, a zaměstnavatel pro mne nemá z důvodu organizačních změn práci?

pravni_poradenstvi5

Pokud dá zaměstnavatel zaměstnanci výpověď z pracovního poměru z důvodu organizační změny, náleží mu vždy odstupné v souladu s § 67 zákoníku práce, nebo podle platné kolektivní smlouvy.

To platí i pro rodiče vracejícího se do zaměstnání po skončení rodičovské dovolené.

Důvody tzv. organizační změny jsou uvedeny v § 52, písm. a), b), c) zákoníku práce.